Květen 2015

Nejpodivnější zvířata světa

21. května 2015 v 16:29 | Vlcek222 |  Příroda
Tady je několik, podle mého názoru, nejpodivnějších zvířat na světě.
Příkladem takového podivného zvířete je třeba takové mořské prasátko - tak se jmenuje druh sumýše (mořské okurky). Je zvláštní, že i přesto že žije v moři, nedýchá žábrami, ale vodními plícemi. Kromě toho má také velmi zvláštní způsob obrany - na svého protivníka vyvrhne své orgány.
Mořské prase
Dalším takovým zvířetem je chřestivec protáhlý na kterého můžete narazit v Kostarice. Vypadá, jako by měl namalované rty a i když je to ryba, neumí plavat. Jeho ploutve vypadájí jako malé nožičky, kterými se pohybuje po dně.
chřestivec protáhlý
V Ekvádoru žije zase průhledná žába - už její název vypovídá o tom, že je prostě průhledná.
Průhledná žába
Žralok šotek - Tento druh žraloka vypadá jako z nějakého hororu. Můžete ho potkat například v okolí Japonska v hloubce mezi 270-960 metry.
Slyšeli jste někdy o škebli s chobotem? Je to neuvěřitelné a dost divné, ale taková vážně existuje. Je to největší škeble na světě. Tento tvor je asi 20 cm dlouhý a jeho chobot může dosahovat i délky 1 metru.
Blobfish - Opravdu odporná ryba s lidským obličejem. Nemá žádné svaly ani kosti, živí se tím, co kolem ní zrovna proplave. Žije ve velkých hloubkách (600-1200 metrů) u Austrálie a Tasmánie.
Grimpoteuthis je zvláštní "ušatá" chobotnice. Právě kvůli jejím "uším" se jí někdy říká chobotnice Dumbo. Ve skutečnosti ušatá není. Její "uši" jsou vlastně ploutve.

Zvláštní zvíře s dlouhým krkem a dlouhýma nohama je antilopa žirafí.Antilopa žirafí

TT- Ale mě to nezajímá

11. května 2015 v 15:54 | Vlcek222 |  Témata týdne
Ale mě to nezajímá!
To je častá věta
Častá věta malých dětí
Snad z celého světa

Někdy to však říkají
I dospělí lidé
Kteří toto zakřičejí
Na nějaké dítě

Zkrátka tuto větu
Asi každý zná
A ať je mladý nebo starý
Užívá ji rád

Vlčáci

10. května 2015 v 17:39 | Vlcek222 |  Příroda
Vlčáci - tak se nazývají plemena psů, která vznikla křížením německého ovčáka a nějakého vlka. Tato plemena jsou dvě.
První je československý vlčák, kříženec německého ovčáka a karpatského vlka.
Cílem bylo vyšlechtit psa, který by měl vlastnosti vlka, (lepší noční vidění, dokonalejší čich, sluch, lepší orientační schopnosti…) ale nebyl tak plachý a nedůvěřivý. V roce 1958 se narodila první generace československých vlčáků.
Země původu: Československo
Výška v kohoutku: 60 - 75 cm
Hmotnost: 20 - 30 kg
Patří mezi velká plemena psů, využívá se jako pracovní nebo hlídací pes a hodí se i na výstavy.
Je vytrvalý, k cizím lidem nedůvěřivý a vyžaduje hodně pohybu. Proto se nehodí lidem, kteří nejsou po většinu dne doma a nemohou se mu dostatečně věnovat. Ideální je pro něj život na venkově.

Druhé plemeno se nazývá Saarlosův vlčák. Vzniklo překřížením kanadského vlka a německého ovčáka. Proto je více přizpůsobivější životu ve městě než československý vlčák, je však také citlivější.
Země původu: Nizozemsko
Výška v kohoutku: 60 - 75 cm
Hmotnost: 36 - 45 kg
Hodí se jako hlídací nebo pracovní pes (nebo jako věrný společník).
Je to tvrdohlavý, divoký, dominantní a někdy i plachý pes, ale není agresivní. Stejně jako československý vlčák potřebuje hodně pohybu a je hodně podobný vlkovi. I třeba tím, jakým způsobem nosí ocas.

Zdroje: http://www.sky.cz/seda-eminence/potomci.html
Google obrázky
Hafici.cz
Wikipedie

TT - Člověk na baterky

4. května 2015 v 20:51 | Vlcek222 |  Témata týdne
Jaké by to bylo, být na baterky?
Asi by to bylo výhodné, vykonali bychom nějakou práci a pak bychom jen vyměnili baterie nebo se dali nabít na nabíječku.
Ale, na druhou stranu by to asi znamenalo, že by z nás byli takové stroje, které jen udělají nějakou těžkou práci
a pak se dobijí. A museli bychom čekat u zásuvky s nábíječkou než se nabijeme. :D
Kdyby to však fungovalo například tak, že bychom prostě tu baterku nebo nějakou energetickou tabletu snědli, brala bych to. Broblémem by potom ale bylo zase to, že do té tablety by určitě dali něco nezdravého, co by tělu škodilo.
Potřebovali bychom vůbec ještě spát?
A taky mě napadlo, že kdybychom byli na baterky, nemuseli bychom asi spát. To si nedovedu představit.
To by určitě lidi ten spánek nahradili nějakou prací. A zase by museli brát baterky...

No, nevím. Asi je prostě nejlepší když člověk na baterky není. Koneckonců, příroda to tak chtěla. :D

Zajímavá zvířata Arktidy

3. května 2015 v 20:55 | Vlcek222 |  Příroda
Liška polární
Je to psovitá šelma, která žije v Arktidě. Má nejteplejší srst ze všech savců a dokáže přežít i v minus 50°C. Přes rok si schovává mrtvé ptáky a vajíčka pod kameny a v zimě je žere. Její bílá srst jí slouží jako ochranné zbarvení.
Rybák dlouhoocasý
Rybák dlouhoocasý odlétává během Arktické zimy až do 13 000 km vzdálené Antarktidy, kde zima teprve začíná a je tam tedy dostatek potravy. Je to nejdelší známý ptačí tah na světě. Tento pták se dožívá až 30 let, to znamená, že za život ulétne i více než 800 000 km.
Střeček sobí
Střeček sobí má zvláštní způsob kladení vajec. Vejce naklade do kůže sobů. Když se larvy vylíhnou, provrtávají se kůží a živí se jejich masem. Naštěstí pro soby tam nezůstanou věčně. Později ze srsti vypadnou a dále se vyvíjejí na zemi.
Pižmoň severní
Je to obrovské zvíře, které může měřit v kohoutku až 1,5 metru a rohy má dlouhé asi 70 centimetrů. Kromě toho má také nejdelší srst ze všech savců. Její délka je okolo 1 metru.
Lední medvěd
Velký a těžký lední medvěd se živí převážně tuleni. Tato velká zvířata dokáže zabít jediným úderem jeho mohutné tlapy. Může vážit více než 700 kg.
Mrož lední
Mrož lední má dlouhé šavlovité kly, které využívá k vyhrabávání mekkýšů a jiných živočichů. Žijí ve velkých skupinách. Samci můžou vážit i 1 500 kg.

Jak nakreslit kočičí hlavu

3. května 2015 v 19:00 | Vlcek222 |  Naučte se kreslit...
Tady je jednoduchý nnávod, jak nakreslit kočičí hlavu. Doufám, že někomu pomůže ;-)

Nejprve si lehce naznačte hlavu jako to vidíte na obrázku. (Takový ten křížek přes obličej je jen naznačení, kde asi později udělám čumák a oči, ten tam je pro ulehčení)


Potom nakreslete jednoduše uši, čumák a oči. Čumák by měl končit tam, kde oči začínají. Na temeni hlavy udělejte kočce malý hrbolek nebo jak to říct. (Opět jsou tam pomocné čáry, které později vygumuji)Dodělejte detaily uší, čumáku a tlamičky.


Na čumáčku udělejte kočce vousky. V uších jí nakreslete "trčící" chloupky, jak je to na obrázku a do očí jí udělejte čtverečky, které naznačují odraz světla. (To pod očima a uprostřed čela je náznak stínů)

Tužkou naznačte stíny, které jsou na různém místě na čele různě tmavé.


Teď už stačí jenom rozmazat stíny a vylepšit různé detaily (popřípadě se podepsat :D) a kočička je hotová :)