Nejpodivnější zvířata světa

21. května 2015 v 16:29 | Vlcek222 |  Příroda
Tady je několik, podle mého názoru, nejpodivnějších zvířat na světě.
Příkladem takového podivného zvířete je třeba takové mořské prasátko - tak se jmenuje druh sumýše (mořské okurky). Je zvláštní, že i přesto že žije v moři, nedýchá žábrami, ale vodními plícemi. Kromě toho má také velmi zvláštní způsob obrany - na svého protivníka vyvrhne své orgány.
Mořské prase
Dalším takovým zvířetem je chřestivec protáhlý na kterého můžete narazit v Kostarice. Vypadá, jako by měl namalované rty a i když je to ryba, neumí plavat. Jeho ploutve vypadájí jako malé nožičky, kterými se pohybuje po dně.
chřestivec protáhlý
V Ekvádoru žije zase průhledná žába - už její název vypovídá o tom, že je prostě průhledná.
Průhledná žába
Žralok šotek - Tento druh žraloka vypadá jako z nějakého hororu. Můžete ho potkat například v okolí Japonska v hloubce mezi 270-960 metry.
Slyšeli jste někdy o škebli s chobotem? Je to neuvěřitelné a dost divné, ale taková vážně existuje. Je to největší škeble na světě. Tento tvor je asi 20 cm dlouhý a jeho chobot může dosahovat i délky 1 metru.
Blobfish - Opravdu odporná ryba s lidským obličejem. Nemá žádné svaly ani kosti, živí se tím, co kolem ní zrovna proplave. Žije ve velkých hloubkách (600-1200 metrů) u Austrálie a Tasmánie.
Grimpoteuthis je zvláštní "ušatá" chobotnice. Právě kvůli jejím "uším" se jí někdy říká chobotnice Dumbo. Ve skutečnosti ušatá není. Její "uši" jsou vlastně ploutve.

Zvláštní zvíře s dlouhým krkem a dlouhýma nohama je antilopa žirafí.Antilopa žirafí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama