Zajímavá zvířata Arktidy

3. května 2015 v 20:55 | Vlcek222 |  Příroda
Liška polární
Je to psovitá šelma, která žije v Arktidě. Má nejteplejší srst ze všech savců a dokáže přežít i v minus 50°C. Přes rok si schovává mrtvé ptáky a vajíčka pod kameny a v zimě je žere. Její bílá srst jí slouží jako ochranné zbarvení.
Rybák dlouhoocasý
Rybák dlouhoocasý odlétává během Arktické zimy až do 13 000 km vzdálené Antarktidy, kde zima teprve začíná a je tam tedy dostatek potravy. Je to nejdelší známý ptačí tah na světě. Tento pták se dožívá až 30 let, to znamená, že za život ulétne i více než 800 000 km.
Střeček sobí
Střeček sobí má zvláštní způsob kladení vajec. Vejce naklade do kůže sobů. Když se larvy vylíhnou, provrtávají se kůží a živí se jejich masem. Naštěstí pro soby tam nezůstanou věčně. Později ze srsti vypadnou a dále se vyvíjejí na zemi.
Pižmoň severní
Je to obrovské zvíře, které může měřit v kohoutku až 1,5 metru a rohy má dlouhé asi 70 centimetrů. Kromě toho má také nejdelší srst ze všech savců. Její délka je okolo 1 metru.
Lední medvěd
Velký a těžký lední medvěd se živí převážně tuleni. Tato velká zvířata dokáže zabít jediným úderem jeho mohutné tlapy. Může vážit více než 700 kg.
Mrož lední
Mrož lední má dlouhé šavlovité kly, které využívá k vyhrabávání mekkýšů a jiných živočichů. Žijí ve velkých skupinách. Samci můžou vážit i 1 500 kg.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama